Що ж, вірус прийшов в Україну, зустріли ми його як годиться — з хлібом, сіллю, циганськими піснями і навіть музикою! Якщо ти читав мою попередню статтю, то більш-менш готовий до нього. Я думав він спершу вдарить по людям, особливо літнім, але небезпека як завжди прийшла з іншого боку — удар завдано по економіці моєї країни, по дрібному і середньому бізнесу, по правам і свободам громадян і звичайних людей. Страх, паніка, карантин, не виходити, не гуляти, не дихати — десь так звучать новини з зонбоящика. Я чекав цього, але не очікував, що це буде відбуватися ще до того як ми заразимося, я очікував небезпеку від вірусу, від паніки через його стрімке поширення і неможливість наших лікарень справлятися з напливом хворих, але не очікував ТАКОЇ небезпеки від дій наших «вождів» — від Кабінету Міністрів України.

Не знаю що це — злочинна халатність чи спланована акція по знищенню нас і нашої країни, але мені стає по справжньому страшно. Якщо вірити опитуванням з «офіційних джерел» — більшість зараз ставляться позитивно до заходів так званого карантину, ну і я напевно був би в їх числі, якби все відбувалося або розумно, або в правовому полі України, ну або хоча б з не великими порушеннями закону і більш-менш зрозумілою логікою. Я дотримуюся «правил карантину», в відео на своєму каналі я закликаю людей до виконання карантинних обмежень, але я не можу мовчати, коли бачу безграмотні, тупі, бездарні дії нашого уряду, президента, органів влади та охорони правопорядку, які ведуть до вбивства економіки моєї країни з одного боку і до поширення того ж вірусу, з яким вони борються — з іншого.


Оскільки мої висловлювання можуть потягнути на невеликий термін, давайте відразу приступимо до юридичної сторони питання. Наш кабмін видав 2 дивні постанови: 1) Постанова Кабінету Міністрів України No211 від 11.03.2020 року “Про запобігання поширенню на території України гострореспіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”. 2) Постанова КМУ No255 від 02.04.2020 року “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів Украıн̈ и від 11 березня 2020 р. No 211”.

Цими двома бумагами об громадян України і звичайних людей влада витерла ноги і ми це проковтнули. По крайній мірі на даний момент…

Закон України «Про захист населення від інфекціиних хвороб” (ст.29) надає Кабміну повноваження встановлювати карантин, в ньому ж вказано, що карантин — це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо
небезпечних інфекційних хвороб. Тобто, карантин може бути введений лише по відношенню до особливо небезпечних інфекціиних хвороб. В цьому ж законі визначено, що особливо небезпечні інфекційні хвороби — це інфекційні хвороби (у тому числі карантинні: чума, холера, жовта гарячка), що характеризуються важкими та (або) стійкими розладами здоров’я у значноı̈ кількості хворих, високим рівнем смертності, швидким поширенням цих хвороб серед населення. Гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2, не є особливо небезпечною інфекційною хворобою, оскільки (відповідно до офіційної статистики МОЗ Украıн̈ и та Всесвітньоı̈ організаціı̈ охорони здоров’я) коронавірус:

 • не є чумою, холерою чи жовтою гарячкою тощо;
 • характеризується, як правило, легкими розладами здоров’я у значноı̈ (більше 90%) кількості хворих, які навіть за відсутності будь-якого лікування самостійно зникають (відбувається одужання) протягом 10-14 днів;
 • характеризується низьким рівнем смертності.

Отже відповідно до цього закону до гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненоı̈ коронавірусом SARS-CoV-2, не може бути застосовано карантин, оскільки це суперечить самому закону.

Головний закон в Україні, який має найвищу юридичну силу — Конституція України (ст. 64) гарантує що права і свободи людей і громадян не можуть бути обмежені, ні в яких випадках крім 2-х чітко визначених випадків, закріплених в цієї ж Костітуціі: 1 надзвичайний стан, 2 військовий стан. Крапка. Ні які випадки крім цих двох не дають нікому в нашій країні повноважень обмежувати наші права і свободи. Так звана «надзвичайна ситуація», яку ми маємо в даний момент не дає нікому таких повноважень. Надзвичайний стан може вводитися тільки президентом України і затверджуватися Верховною Радою України. Крапка. Ні як по іншому.

Це означає, що з юридичної сторони так званий «карантин» не законний і починаючи з 6 квітня порушено як мінімум наступні наші права і свободи:

 • право на свободу пересування (ст. 33 Конституції України);
 • право на свободу мирних зібрань (ст. 39 Конституції України);
 • право на проведення і участь у релігійних заходах (ст. 35 Конституції України);
 • право на свободу підприємницькоı̈ діяльності (ст. 42 Конституції України);
 • право на достатній життєвий рівень (ст. 48 Конституції України);
 • право на повагу до гідності людини (ст. 28 Конституції України).

Жодні підзаконні акти не можуть обмежувати наші права та свободи! Вони можуть бути обмежені тільки коли введено надзвичайний або військовий стан! Постанова Кабміна не є законом, ані надзвичайного, ані військового стану не введено!

Законом від 17 березня Верховна Рада доповнила Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 44-3. Відповідно до неї «порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами», тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17 тисяч до 34 тисяч гривень і на посадових осіб – від 34 тисяч до 170 тисяч гривень.

 • По-перше, такі суми стягнень для громадян України — це неадекватне стягнення, яке суперечить принципу пропорційності, оскільки не враховує ні рівня легальних доходів населення, ні розміру штрафів, передбачених у КУпАП та Кримінальному кодексі за схожі і навіть більш тяжкі діяння.
 • По-друге зазначена норма не стосується здорових людей, а відповідно до статті 20 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», стосується лише осіб, які вже хворіють на інфекційні хвороби, чи є бактеріоносіями.

Також Міжнародні медико-санітарні правила, затверджені 23.05.2005 року в Женеві, затверджені Всесвітньою організацією охорони здоров’я визначають карантин як “ограничение деятельности и/или отделение от других подозрительных на заражение лиц, которые не больны, или подозрительных на заражение багажа, контейнеров, перевозочных средств или товаров таким образом, чтобы предотвратить возможное распространение инфекции или контаминации” і рекомендують “ввести карантин или принять другие медико-санитарные меры в отношении подозрительных на заражение лиц”.

Але нажаль на величезну массу здорових людей (які не підпадають під дію цієї статті) сьогодні складають адміністративні протоколи за прогулянки в лісопарках, прибережних зонах, за перебування в громадських місцях без масок, яких немає де купити по адекватній ціні та не надають безоплатно (як того вимагає Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»). І в цей особливий період, коли не можна збиратись більше ніж вдох Верховна Рада приймає скандальний закон про землю. А за кілька днів до цього вперше посадова особа України ставить свій підпис під документом в результаті переговорів України з ОРДЛО створюється Консультативна рада з Донбасу. В ЗМІ і в народі йдуть розмови про зраду.

Об наші права та свободи витерли ноги. Більше того наш прем’єр Шмигаль на повному серйозі піднімав питання про те, щоб дозволити президенту вводити надзвичайний стан без рішення Верховної Ради. Дивлячись як затримують людей, які знаходяться на вулиці, вже не знаю як запитати, щоб не було проблем потім, Вова, скажи, це часом не підготовка до державного перевороту?


Тепер про вийняткову ситуацію, доцільність і здоровий глузд. Це ж війна з вірусом кажуть вони? Всі розуміють, що ситуація не стандартна і потрібно приймати не стандартні рішення, головне зберегти життя людей! Ок, домовляємось що життя людей основний пріоритет і наша задача врятувати якомога більше життів. Але чи збереже наші життя такий карантин який введено у нас? Давайте розбиратись… Почнемо з фактів:

 • Всесвітня організація охорони здоров’я та на своєму офіційному сайті неодноразово наголошує: “Исходя из актуальной информации, ВОЗ не рекомендовала вводить какие либо ограничения на поездки или торговлю.”
 • Закликає до розумного підходу у запровадженні конкретних протиепідемічних заходів: “В разных странах вспышка развивается с разной скоростью, в зависимости от демографических и других местных особенностей. Основные действия при каждом из сценариев одинаковы, а специфика реагирования зависит от того, какой именно сценарий передачи вируса наблюдается в стране на данный момент. Мы имеем дело с четырьмя возможными сценариями. Каждая страна должна провести оценку ситуации и контекста, включая распространение вируса, предпринимаемые в связи с ним меры и восприятие этих мер населением, и на основании такой оценки задействовать наиболее подходящие механизмы.”

В Україні ще не почалася епідемія, більше того ми навіть ще не наблизились до неї, так як МОЗ України вважає, що епідемічний поріг не перевищено, якщо в Україні хворіє менше 518,68 людеи на 100 000 населення. Якщо вважати, що в Україні мешкає 37 мільйонів чоловік (результат електронного перепису населення в офіційному повідомленні КМУ), то кількість хворих для оголошення
епідеміı̈ та карантину повинна бути не менше 191 911 чоловік.

Але не дивлячись на рекомендації ВООЗ, закрита величезна кількість бізнесів, магазинів, підриємств, в яких працювали люди, отримували зарплати на які жили вони і їх сім’ї і наповнювали бюджет України. Це зроблено, щоб «зменшити контакти людей між собою». В той же час ми бачимо як продовжують працювати наприклад Епіцентр, в якому просто толпи людей, невже таке скупчення людей в одному приміщенні не допомагає поширюватись вірусу? Окремим рішенням дозволяють працювати ломбардам і хімчисткам — це така надзвичайна необхідність в умовах вашого карантину? І, що мабуть саме цікаве, продовжують працювати церкви… Вдумайтесь, за минулий день в Києві з 79 випадків зараження 63 припадає на Києво-Печерську лавру! Ми бачимо як «церковна статистика» вирує в інших місцях з найбільшою кількістю хворих на Covid-19. Однак вони продовжують «працювати». Я особисто не розумію такої «суспільної необхідності» в роботі церков, їх участі в життєзабезпеченості населених пунктів та населення.

Про закриття кордонів і процес повернення наших додому навіть не говорю — просто сідай 2…

Зате з 6 квітня ніхто не може відвідувати лісопаркові та прибережні зони, 17 тисяч штрафу, ви прикалуєтесь??? То ви, довбані ідіоти, закрили доступ в парки і прибережні зони, де можна отримати кисню подихавши свіжим повітрям, отримати вітамін Д побувши на сонці і тим самим трішки підняти свій імунітет на випадок зустрічі з вірусом? Я зрозумів би штрафи за скупчення людей в тих парках, за недотримання дистанції, штрафи за шашлики на природі, я зрозумів би якби комунальщики повиривали в парках всі лавочки, щоб на них не сідали, огородили спортивні майданчики і снаряди, ну можна не дозволити в парку залишатись на одному місці, дозволити тільки прогулянки. Однак залишили відкритими церкви і окремі «заклади» (я не торкаюсь аптек, продуктових, хімії, інших, які дійсно потрібні), в які люди приходять толпами і заражаються в одному місці, бо куди їм іще йти?..

Віруса ще немає, а ми вже місяць сидимо в квартирах і домівках, ми втрачаємо імунітет #залишаючись, вашу мать, в дома… Це необхідність, щоб не розповсюджувати вірус??? То люди, які живуть в селі біля річки або біля лісу не можуть ходити дихати свіжим повітрям? То, наприклад, мешканці м.Умань, в якому є такий величезний Софіївський дендропарк з величезною територією, не можуть прогулятись в сонячний день? Вони повинні сидіти в квартирах? То мешканці всієї Миколаївської області, в якої підтверджених випадків зараження лише 5 на всю область повинні сидіти в квартирах і не виходити в лісопаркові і прибережні зони? Ви йо##улись, чи що?

Зрозумійте мене вірно, я не кажу що потрібно виходити і гуляти, обмеження потрібні, робота з населенням потрібна. Але закривати все (крім, «хоч убий» не зроумілої необхідності закладів, в яких люди заражають один одного), сидіти вдома і витрачати кошти, яких в багатьох українців не так багато, яких в бюджеті так мало, а вірніше просто немає, витрачати свій імунітет, який нам ще знадобиться потрібно тоді, коли це потрібно. І це повинно відбуватись так як ми домовилися раніше в Конституції і законах України, а не так як якомусь ідіоту встрелило в голову… Такі правила гри, ми про це домовлялись, недавно, на майдані…


Що це, просто бездарність і халатність? Які будуть наслідки? Як ми будемо виходити з карантину? Коли? Що буде як ми підемо на роботу, вірус зникне до того часу? Вірус вдарив по нашій економіці, я б сказав, що вона в нокдауні. Я бачу загрозу існуванню нашої України, ці ідіоти її розвалюють. Можливо це не навмисно, можливо все якось наладиться, вони виправлять кричущі помилки і ми викарабкаємось, і наша Україна викарабкається? Можливо, хочеться в це вірити, але я не знаю… І мабудь ніхто цього не знає. Що я знаю, це те, що Росія зосередила на кордоні з Україною майже 90 тисяч військових, 1100 танків, 2500 бойових броньованих машин, 1600 артилерійських і ракетних систем, 340 бойових літаків, інше озброєння та техніку. І вони там зібралися явно не шашлики жарити… Що я знаю ще? Наше суспільство поділене, є 25% (їх вже більше, але вони так звуться), які не згідні з результатами минулих виборів і хочуть побачити як сила народу змете теперішню владу, так як робила це раніше, частина їх хоче в цьому поприймати участь. В нашому суспільстві величезна напруга і не вірус тому причина, вірус це масло, яке підлили в вогонь.

Ми #залишилися в дома, ок, купа бізнесів вмирають, купа людей вже не працюють, епідемія ще не почалась… Що вони роблять вдома? В селах садять картоплю, добре, їм не можна йти в ліс або до річки, якого чорта? В містах — поїхали в села, добре, але не всі. Багато людей втратили роботу, вони переживають, вони нервуються, бо мусять сидіти вдома, бо в них нема фінансової подушки, щоб залягти на дно скільки буде потрібно, бо вірус їх може заразити, бо чоловік з дружиною і дітьми не можуть відпочити один від одного, та і разом відпочити не можуть… Всім це все діє на нерви, ми втрачаємо імунітет, який нам потрібен в боротьбі з вірусом і набираємось злісті, яку хтось зможе використати в боротьбі з владою. Питання чим все закінчиться і до чого нам готуватися? Що буде, коли епідемія почнеться? І саме головне, що буде, коли вона закінчиться? Чи будуть голодні бунти? Чи буде ще одна революція? Чи буде справжня велика війна?

Зрозуміло, що наше життя вже буде іншим, багато чого зміниться, не для всіх, звичайно. Хтось багато втратить, хтось навпаки отримає. Хтось перехворіє, вилікується і спокійно піде працювати, хтось ні…

В тебе повинен бути план. Вірус вже є, мий руки, залишайся вдома, вдівай намордник коли треба, якщо ти контактуєш з людьми, бажано мати респіратор класа P3, дезінфекція, антисептик, думаю, ти вже сам вкурсі, тут більш менш ясно… В тебе повинен бути план «Б» як діяти, коли (якщо) буде вже дуже хреново… В ідеалі в тебе повинна бути зброя або ти повинен знати де її знайти, або з чого зробити, або що використати замість неї, в ідеалі вона повинна бути легальна, не заборонена законом. Але то в ідеалі…

Ти повинен врятувати себе, свою дружину (чи чоловіка), своїх дітей і батьків, якщо така необхідність виникне. Ні на кого не розраховуй «коли почнеться», якщо тобі хтось допоможе, подякуєш, якщо ні — ти сам дасиш собі ради. Бо ти розумно, чітко і холоднокровно продумаєш свій план і будеш його дотримуватись. Бо ти пристосуєшся до змін.

Бо ти воїн!

Люблю тебе!

Віталій Ситник 🙂

Підпишіться на всі мої канали, щоб не пропустити нічого важливого: YouTube Telegram Instagram Facebook Twitter TikTok

Вливайтесь в общение

2 комментария

Оставьте комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: